Rok 1816 bez léta
V roce 1815 došlo k erupci sopky Tambora v Indonésii, která vyvrhla do atmosféry tuny sopečného prachu. Ten se následně šířil ve vyšších vrstvách atmosféry po celém světě a způsobil dramatickou změnu klimatu. V důsledku toho došlo k selhání úrody, když v létě roku 1816 zasáhly mrazy dokonce i Novou Anglii. Zemědělci z Delaware si stěžovali na vysoké ceny kukuřice pro svá prasata a mnoho lidí opustilo severovýchod USA, hledaje lepší životní podmínky na Středozápadě.
Američtí náboženští obrozenci uspořádali setkání a založili nové náboženské sekty. Návštěvnost nedělních bohoslužeb se zvýšila a více lidí obnovilo svou víru. V listopadových volbách nespokojení voliči vyměnili 70 % členů Sněmovny reprezentantů. I ve Francii a Anglii docházelo k politickým nepokojům. V Irsku propukl tyfus a hladové rodiny se stěhovaly do Ameriky, což z let 1816 a 1817 učinilo první vlnu migrace způsobené hladomorem. Špatná výživa přispěla k první celosvětové cholerové epidemii.
Tri-State Tornado (1925)
Dne 18. března 1925 se za tři a půl hodiny přesunul tornádo o průměrné šířce čtvrt míle, ale někdy až jedné míle, na trase dlouhé 219 mil v Missouri, Illinois a Indianě. Jedná se o nejdelší a nejničivější tornádo v historii USA, které si vyžádalo nejméně 689 životů a zranilo více než 2 000 lidí. Tornádo prošlo od Ellingtonu v Missouri přes jižní cíp Illinois až téměř k Petersburgu v Indianě. Mnoho lidí nepoznalo včas nebezpečí kvůli nízkému "válícímu se" mraku. Mezi 234 oběťmi v Murphysboro v Illinois bylo i 17 dětí ze školy Longfellow. Čtyři města byla zcela zničena, celkem 13 okresů a 19 komunit pocítilo následky katastrofy.
Velká bouře v Galvestonu (1900)
Největší přírodní katastrofa v historii USA se odehrála 8. září 1900, když kategorie 4 hurikán zničil ostrovní město Galveston na texaském pobřeží Mexického zálivu. Odhadovaný počet mrtvých se pohybuje mezi 8 000 až 12 000 lidmi kvůli extrémním větrům, létajícím troskám a bouřlivým přílivům, které zaplavily celé město. Obyvatelé byli zaskočeni, protože američtí meteorologové podcenili varování z Kuby o přicházející bouři a jejím směru.
Hurikán Katrina (2005)
Dne 29. srpna 2005 zasáhl New Orleans jeden z nejsilnějších hurikánů, který kdy postihl jih USA. Začalo to jako tropická deprese nad Bahamami, ale do doby, kdy dorazil do Louisiany, dosahovaly větry rychlosti přes 100 mil za hodinu (161 km/h), což způsobilo škody na majetku a katastrofální záplavy. Následkem toho zemřelo nejméně 1 833 lidí a více než 400 000 obyvatel bylo nuceno opustit své domovy.
Cyklón Kyrill, západní Evropa
V polovině ledna 2007 zničil kontejnerovou loď MSC Napoli silný vichr v průlivu La Manche. Cyklón Kyrill postihl i další části západní Evropy, což vedlo k 44 úmrtím a poškození odhadem 75 milionů stromů. Hurikán také zasáhl pobřeží Spojeného království, kde vlny vysoké jako domy ničily pobřežní oblasti.